Նոյեմբերի 24-ին առցանց ձեւաչափով տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը:
Քննարկվել է ՀԱՊԿ անդամ երկրներում ընտրական գործընթացների եւ ինքնիշխանության պաշտպանության ապահովման ոլորտում օրենսդրության կատարելագործման վերաբերյալ հանձնարարականների նախագիծը:
«Կենսաբանական (մանրէաբանական) եւ տոքսինային զենքի մշակման անթույլատրելիության մասին» ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի հայտարարության նախագծի քննարկման ժամանակ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանն առարկություններ է ներկայացրել:
Բարձրացված առարկություններն ու առաջարկները որոշվել է քննարկել լրացուցիչ` մինչեւ ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստը, իսկ մինչ այդ՝ նոյեմբերի 29-ին կհրավիրվի հանձնաժողովի արտահերթ նիստ:

24 ноября в онлайн-формате состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии ПА ОДКБ по политическим вопросам и международному сотрудничеству.
Обсужден проект рекомендаций по совершенствованию законодательства в сфере избирательных процессов и обеспечения защиты суверенитета в государствах-членах ОДКБ.
В ходе обсуждения проекта заявления ПА ОДКБ "О недопустимости разработки биологического (микробиологического) и токсинного оружия" возражения представил вице-спикер НС РА А.Аршакян.
Высказанные возражения и предложения решено обсудить дополнительно – до заседания Совета ПА ОДКБ, а до этого, 29 ноября, будет созвано внеочередное заседание комиссии.